Εξιχνιάστηκε, μετά από εμπεριστατωμένη έρευνα της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Μυτιλήνης, υπόθεση κλοπής, που διαπράχθηκε τον Αύγουστο του έτους 2018, σε οικία 27χρονης ημεδαπής στη Μυτιλήνη.
Ειδικότερα, μετά από κατάλληλη αξιολόγηση και αξιοποίηση στοιχείων, που πραγματοποιήθηκε από το Τμήμα Εγκληματολογικών Ερευνών της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Βορείου Αιγαίου με τη συνδρομή της Υποδιεύθυνσης Εγκληματολογικών Ερευνών Βορείου Ελλάδος, προέκυψε ότι ο 31χρονος μπήκε στην προαναφερόμενη οικία, από ανασφάλιστο παράθυρο και αφαίρεσε φορητό ηλεκτρονικό υπολογιστή, κοσμήματα και διάφορα άλλα αντικείμενα, συνολικής αξίας -1.200- ευρώ περίπου.
Προανάκριση διενεργείται από την Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Μυτιλήνης.