O 25χρονος Μυτιληνιός που ζει και εργάζεται στο Μιλάνο θα παρουσιάσει επίσης στις 20 Ιουνίου στο κέντρο της Τσέχικης πρωτεύουσας την περφόρμανς Fragmenta στα πλαίσια του Prague Quadrennial of Performance Design and Space. Το έργο υποστηρίζουν το NABA Milano και το Zlomvaz Festival ενώ συμμετέχουν χορευτές του Κονσερβατορίου TCP και κάτοικοι της Πράγας.
Στις 7 Αυγούστου εγκαινιάζεται στην Δημοτική Πινακοθήκη Μυτιλήνης στα πλαίσια του Λεσβιακού Καλοκαιριού 2015 η έκθεση metamorfoses. Νέες εγκαταστάσεις, αντικείμενα από τις συλλογές Tafylia & Dicorato και performances χορού και όπερας θα εκτείνονται σε ολόκληρο το Αρχοντικό Χαλίμ Μπέη υπό την επιμέλεια της Chiara Turconi. Η έκθεση πραγματοποιείται με την υποστήριξη του Δήμου Λέσβου και της K-Gold Temporary Gallery